Skip to main content
Uncategorized

kremy z kolagenem

Każdy wie, że włóknom kolagenowym zawdzięczamy gęstość naszej skóry. Bardzo często w kosmetykach przeciwstarzeniowych możemy znaleźć tę substancję, lecz czy ktokolwiek zastanawia się jak to naprawdę działa?

Jak każde inne białko, kolagen zbudowany jest z pojedynczych aminokwasów: nasz organizm układa je w długie łańcuchy alfa, które skręcają się w potrójną helisę .

Kolagen stanowi nawet  30% masy białek, występujących w organizmie, dlatego jest obecny nie tylko w skórze, ale dba o właściwą pracę mięśni, stawów, ścięgien, zębów, uelastycznia naczynia krwionośne, chroni narządy wewnętrzne i wpływa na lepsze gojenie się ran. Mamy go nawet w rogówce oka! Jednak przede wszystkim jest powszechnie nazywany „białkiem młodości”. Co nasza skóra zawdzięcza kolagenowi?

  • JĘDRNOŚĆ- tworzy w skórze właściwej siatkę włókien, które tworzą niewidzialne rusztowanie. To sprawia, że mamy ładny owal twarzy i nie widać też na niej głębokich zmarszczek.
  • DOBRE NAWILŻENIE – działa w kooperacji z innymi ważnymi składnikami, występującymi w skórze. Jednym z nich jest kwas hialuronowy, który zatrzymuje wodę. Kolagen pomagań w utrzymaniu tej wilgoci, co zapobiega przesuszaniu się skóry.
  • ODBUDOWA – wpływa na poprawę struktury skóry i przyspiesza gojenie się ran. Kolagen jest więc niezbędny do właściwej regeneracji komórek.

Przez to, że kolagen jest dużym białkiem nie ma możliwości pokonania bariery skórnej, by dostać się do jej wnętrza i zagęścić skórę.

Nie oznacza to jednak, że używanie kosmetyków z kolagenem nie ma sensu! Kosmetyki z kolagenem tworzą na skórze niewidzialną siateczkę, która zapobiega utracie wody. To ma więc bezpośredni wpływ na jej gładkość i napięcie.

Leave a Reply