Mezoterapia mikroigłowa (cienkoigłowa) polega na mechanicznym nakłuwaniu skóry urządzeniem wyposażonym w mikroigiełki. Poprzez otwarcie kilku tysięcy mikrokanalików kosmetyczka może wprowadzić skoncentrowane składniki odżywcze w specjalnym preparacie w głąb skóry, pomijając barierę ochronną naskórka.
Zabieg mezoterapii igłowej, zwanej też mikrodermabrazją mikroigłową, wykonuje się za pomocą rollera (obrotowego wałka z rączką) lub dermapenu wyposażonego w sterylne igiełki ze stopów tytanu, lub stali chirurgicznej. Nakłuwanie naskórka jest kontrolowane i regulowane w zależności od odczuć i potrzeb klientki.
Dodatkową zaletą wytworzenia mikrourazów jest to, że stymulują one dodatkowo skórę do nasilonych procesów regeneracyjnych. Zabieg może być stosowany na twarz, w tym okolice oczu, szyję, dekolt, ale także na inne, wybrane partie ciała.
W trakcie zabiegu wykonuje się kilkadziesiąt tysięcy mikronakłuć. Ich głębokość zależy od spodziewanego efektu, obszaru ciała poddawanego zabiegowi, a także techniki. Głębokość początkowa zagłębienia igły to 0,25 mm. Skóra w ciągu około 20 minut wchłania nawet 90% zaaplikowanego preparatu. Po zabiegu kosmetyczka daje jeszcze skórze czas do wchłonięcia reszty specyfiku, po czym może nałożyć maskę łagodzącą zaczerwienienia.
Wykonała: Angelika Mazurek